adwokat,komornik,radca prawny,notariusz

Dziś jest Środa 14 października 2015 r.
Szukaj
Skuteczny Adwokat       Lista prawników       Adwokat       Dariusz Lubiński
Dołącz do nas: 
 
 • Polskie prawo blokuje rozwój firm

  Polskie prawo blokuje rozwój firm

  W Polsce biznes nadal napotyka na bariery, które ograniczają jego rozwój. W najgorszej sytuacji są małe firmy, które potrzebują odpowiednich środków na start. Bez zmian w prawie biurokracja w Polsce będzie negatywnie wpływać na całą gospodarkę.

 • Dobre przepisy antymobbingowe?

  Dobre przepisy antymobbingowe?

   Wprowadzone w Polsce przepisy mające przeciwdziałać mobbingowi w pracy są dobre i nie ma potrzeby ich zmieniać – ocenia resort pracy i zapowiada promowanie dobrych praktyk wśród pracodawców. 

 • Zaostrzą przepisy o monitorowaniu sieci?

  Zaostrzą przepisy o monitorowaniu sieci?

  Utrzymująca się napięta sytuacja międzynarodowa może doprowadzić do zaostrzenia przepisów dotyczących śledzenia aktywności internautów przez służby państwowe. 

 • 18 kwietnia Dniem Bezpłatnych Porad Prawnych

  18 kwietnia Dniem Bezpłatnych Porad Prawnych

  IX Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich odbędzie się 18 kwietnia br. i obejmie swym zasięgiem całą Polskę.

 • Przestępstwa karuzelowe

  Przestępstwa karuzelowe

  Skala wyłudzeń – dzięki wprowadzonym w ostatnim czasie rozwiązaniom – jest mniejsza niż w ubiegłym roku, jednak wciąż jest to poważny problem.

 • Czy zakaz konkurencji dopuszczalny jest przy umowie cywilnoprawnej?

  Czy zakaz konkurencji dopuszczalny jest przy umowie cywilnoprawnej?

  ZDANIEM PRAWNIKA: Magdalena Nawrocka z Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy: Chcąc zabezpieczyć swoje interesy firmy coraz częściej zawierają umowy o zakazie konkurencji. Zakaz konkurencji jest instytucją znaną na gruncie prawa pracy. W art. 1011 i 1012 kodeksu pracy przewidziano bowiem możliwość zawarcia umowy o zakazie konkurencji.


 • ADWOKAT
 • Dariusz Lubiński

  ADWOKAT

  Kancelaria Adwokacka adw. Dariusz Lubiński
  ul.Cieszkowskiego 9/1
  85-052 Bydgoszcz (Kujawsko-pomorskie)
  Telefon komórkowy: 509 285 367
  Zakres usług:  Kancelaria zajmuje się szeroko pojmowaną obsługą prawną osób fizycznych oraz przedsiębiorców, w tym: - obroną w sprawach karnych i karno-skarbowych prowadzeniem spraw sądowych w sprawach cywilnych, gospodarczych i rodzinnych - sprawami administracyjnymi i sądowo-administracyjnymi - doradztwem prawnym - udzielanie porad i sporządzanie opinii w sprawach wyżej wymienionych - przygotowaniem umów i prowadzeniem negocjacji - obsługą prawną przedsiębiorców
  Lubiński Dariusz
  Oceny Użytkowników
  Średnia ocen: 6.72
  Ilość ocen: 29
 • LOKALIZACJA

Jeżeli nie zgadzasz się z komentarzem wyślij zgłoszenie wypełniając formularz znajdujący się tutaj

Wystaw ocenę i dodaj komentarz

Zgłoś błąd na stronie profilu

Jeżeli nie zgadzasz się z komentarzem wyślij zgłoszenie wypełniając formularz znajdujący się tutaj

 • Komentarze (29)
 • Ala P
  Serdecznie polecam pana Dariusza , to adwokat solidny w pełni zaangażowany, uczciwy i skuteczny. Cechuje go wysoka kultura osobista , uprzejmość , skromność i serdeczne podejście do klienta.
  Data dodania: 2014-09-20
  Ocena: 7/7
 • Karol M.
  Pełen profesjonalizm to drugie imie Pana Dariusza. Dzięki niemu uchylono mi areszt w trybie natychmiastowym jak również wyrok, który otrzymałem był najniższy ze wszystkich wyroków wydanych ludziom w tej sprawie. Jeszcze raz dziękuje za wszystko i szczerze każdemu polecam usługi Pana Mecenasa
  Data dodania: 2014-04-28
  Ocena: 7/7
 • Waldek K.
  Miałem okazję korzystać z usług prawników już kilka razy,ale dopiero kiedy poznałem Pana Darka,uświadomiłem sobie,że warto walczyć o swoje. W odróżnieniu od innych naprawdę interesuje się prowadzoną sprawą... Serdecznie polecam!
  Data dodania: 2014-01-09
  Ocena: 7/7
 • Bartek K.
  Jestem bardzo wdzieczny, ze dostalem namiary na tak swietnego adwokata. Pomimo mojej bardzo trudnej sytuacji, w ktorej sie znalazlem (3 listy goncze w Polsce i dwa ENA) tylko on widzial szanse na wygranie moich spraw. Bylo ciezko, ale sie udalo, pomimo tego, ze caly czas przebywalem poza granicami kraju i kontakt mialem tylko telefoniczny z Panem Mecenasem.
  Data dodania: 2013-11-23
  Ocena: 7/7
 • johnykagwe
  Pomimo mojej bardzo trudnej sytuacji i wątpliwych szans na wygraną w walce o warunkowe umorzenie postępowania,,jazda samochodem z wynikiem 0.77 mll w wydychanym powietrzu co daje 1.54 we krwi Pan mecenas D.L. zrobił wszystko co tylko mógł korzystając ze swej fachowej wiedzy i ogromnych umiejętności oraz profesjonalizmu co skutkowało naszą wygraną no i oczywiście warunkowym umorzeniem...Bardzo dziękuje P mecenasowi za fachowe podejście do mojej sprawy i polecam każdemu kto się znajdzie w bardzo trudnej sytuacji..Mowa końcowa na najwyższym poziomie.Dziękuje i polecam Jacek K.
  Data dodania: 2012-12-20
  Ocena: 7/7
 • Adam R.
  Pan Dariusz jest najlepszym specjalistą w swoim fachu, jakiego miałem sposobność poznać. Poprowadził moją sprawę z zakresu prawa pracy z ogromną starannością. Wykazał się praktyczną wiedzą i na każdym etapie kontrolował sytuację. Efektem było zasądzenie odszkodowania zgodnie z wniesionym powództwem. Szczerze polecam, nie spotkałem jeszcze bardziej kompetentnego adwokata.
  Data dodania: 2012-12-06
  Ocena: 7/7
 • Agnieszka
  Fantastyczny fachowiec. Dzięki mecenasowi Dariuszowi Lubińskiemu zmieniłam zdanie na temat prawników.
  Data dodania: 2012-11-22
  Ocena: 7/7
 • Gość

  Ogromna wiedza, niezwykła skuteczność, profesjonalizm w każdym działaniu, to cechy, które charakteryzują sposób pracy mecenasa Dariusz Lubińskiego. Niebywała cierpliwość, indywidualne podejście do każdej sprawy, nadzwyczajna uczciwość, niespotykane wręcz zaangażowanie, to cechy, które charakteryzują mecenasa Dariusza Lubińskiego jako człowieka. Panie mecenasie, dziękuję za rady, opiekę, szczerość i nadzieję.


  Data dodania: 2012-09-18
  Ocena: 7/7
 • Agnieszka333
  Ogromna wiedza, niezwykła skuteczność, profesjonalizm w każdym działaniu, to cechy, które charakteryzują sposób pracy mecenasa Dariusz Lubińskiego. Niebywała cierpliwość, indywidualne podejście do każdej sprawy, nadzwyczajna uczciwość, niespotykane wręcz zaangażowanie, to cechy, które charakteryzują mecenasa Dariusza Lubińskiego jako człowieka. Panie mecenasie, dziękuję za rady, opiekę, szczerość i nadzieję.
  Data dodania: 2012-09-17
  Ocena: 7/7

 • Profesjonalizm, wiedza i skuteczność, to cechy, które opisują mecenasa Dariusza Lubińskiego. Z pełnym zaangażowaniem poprowadził moją sprawę karną, która zakończyła się wygraną. Wielkie dzięki za nokautującą mowę końcową. Szczerze polecam! P.J.
  Data dodania: 2012-07-04
  Ocena: 7/7
 • Ewa1966
  Adwokat godny polecenia o skutecznym działaniu, uczciwy i w pełni kompetentny. Solidny, zaangażowany służący radą i pomocą o każdej porze nie tylko w godzinach urzędowania za co duży plus. Sprawa WYGRANA wszystkim szukającym pomocy serdecznie polecam własnie tego adwokata.
  Data dodania: 2012-06-20
  Ocena: 7/7
 • weder
  Chciałbym bardzo podziękować panu mecenasowi Dariuszowi Lubińskiemu, za bardzo profesjonalne i w 100% skuteczne poprowadzenie mojej sprawy. Jego znajomość prawa oraz wielki talent adwokacki z całą pewnością stawiają go na najwyższym poziomie w rankingu woj. kujawsko-pomorskiego. PS: Dziękuję za mowę końcową, pozdrawiam Waldemar.
  Data dodania: 2012-05-09
  Ocena: 7/7
 • gb57
  Kancelarię Pana Mecenasa odnalazłem w internecie, pozytywne opinie o podejściu do prowadzonych spraw i bardzo duża skuteczność skłoniły mnie do powierzenia swojej sprawy w ręce Pana Mecenasa. Dokonałem bardzo dobrego wyboru, skuteczność 100%. Polecam bardzo !!! Grzegorz Błażejczak
  Data dodania: 2012-04-10
  Ocena: 7/7
 • EWELINA1983
  O Panu Mecenasie dowiedzialam sie przypadkowo, od poczatku do konca wiedzial co mowi . Ciesze sie ze w naszym kraju mozemy jeszcze spotkac ludzi ktorzy naprawde w 100% wiedza co robia. Panie Darku dziekuje bardzo .
  Data dodania: 2012-02-19
  Ocena: 7/7
 • danuta
  Kancelarię Pana Dariusza Lubińskiego polecił mi mój brat,którego skomplikowaną sprawę prowadził Pan Mecenas.Pozytywne jej zakończenie skłoniło mnie do powierzenia swojej.Dziękuję za poświęcony czas,zaangażowanie,profesjonalizm i oczywiście skuteczność.Szczerze polecam.Danuta
  Data dodania: 2011-11-24
  Ocena: 7/7
 • mopru
  Pragnę wyrazić swoją jak najbardziej pozytywną opinię na temat wiedzy i profesjonalizmu jakimi wykazał się Pan Mecenas podczas prowadzenia jakże trudnej sprawy karnej bliskiej mi osoby. Swoją postawą, zrozumieniem, wybitną znajomością prawa i serdecznym podejściem do klienta pozwolił uwierzyć,że są jeszcze adwokaci którzy każdą sprawę traktują indywidualnie i nie przedmiotowo. Monika Prusaczyk
  Data dodania: 2011-10-17
  Ocena: 0/7
 • Joanna2011
  Mecenas Lubiński jest wspaniałym adwokatem. Wykazuje się ogromnym profesjonalizmem oraz wysoką skutecznością. Cechuje Go wybitna kultura oraz uprzejmość. Adwokat godny polecenia w 100%.
  Data dodania: 2011-10-13
  Ocena: 7/7
 • Sylwia B-S
  Pełne zaangazowanie w sprawe.Profesjonalne podejscie do klienta,solidna i profesjonalna wiedza. Polecamy Dziekujemy za wygrana
  Data dodania: 2011-08-17
  Ocena: 7/7
 • jozefm1
  Dziękuję adwokatowi Panu Dariuszowi Lubińskiemu za wybawienie mnie z opresji. W mojej sprawie wykazał się dużym profesjonalizmem oraz znajomością prawa. Spokojny, skuteczny przed sądem. Bardzo miłe podejście do klienta. POLECAM !! Wojciech IWICKI
  Data dodania: 2011-02-23
  Ocena: 7/7
 • Przoniak
  Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, ponieważ naprawdę obawiałem się spotkania z prawnikami, a tu pełen profesjonalizm, doskonałe podejście do klienta. Czułem, że byłem pod dobrą opieką przez cały czas - doskonała komunikacja i przekaz informacji!
  Data dodania: 2011-01-10
  Ocena: 7/7
 • Erasmus
  Pan Mecenas to świetny adwokat, cieszę się, że dostał od tego portalu jakąś nagrodę, bo naprawdę mu się należała - jest doskonały w tym, co robi!
  Data dodania: 2010-12-13
  Ocena: 7/7
 • Limen
  Trochę niezdecydowany, bardzo skromny, ale jednocześnie profesjonalny w każdym calu, z całą pewnością godny polecenia. Ma klasę i styl rzadko już dziś spotykane u prawników.
  Data dodania: 2010-11-30
  Ocena: 7/7
 • Miklas
  Pan Dariusz okazał się nie zwykle solidnym i skutecznym obrońcą, zawsze był przygotowany i nie wysyłał za siebie nie dorobionego i nie przygotowanego aplikanta czy substytuta jak poprzedni który do nerwicy doprowadzał mnie tymi substytutami.
  Data dodania: 2010-10-31
  Ocena: 7/7
 • Sobieski
  Baaardzo profesjonalny. Wie, co ma robić i jak - ogromna wiedza, doświadczenie (mimo młodego wieku) i umiejętności robią swoje. Sprawa wygrana. Polecam.
  Data dodania: 2010-10-29
  Ocena: 6/7
 • babiczekM
  Wielkie podziękowania dla Pana Dariusza. Moim zdaniem skala ocen jest na tym portalu niewystarczająca i nieadekwatna do profesjonalizmu, znajomości prawa, zrozumienia i w końcu ludziego zachowania jakim wykazał się Pan Mecenas Dariusz Lubiński. Moja sytuacja była beznadziejna uważałem nawet że bez wyjścia. Sam Pan Dariusz uważał, że należy przygotować się na wyrok skazujący. Było jednak inaczej, swoim profesjonalnym podejściem do mojej sprawy,uporem udowodnił, że nie ma sytuacji bez wyjścia, coś co wydaje się być nieuniknione obala bez większych problemów. Dzieki szczęściu które zaprowadziło mnie do Pana Dariusz dziś mogę się cieszyć wolnością z moją rodziną. A ludzkie podejście tego człowieka do obcych osób oraz rozmowa spowodowały że już więcej podobnych błędów w swym życiu nie popełnię. POLECAM !! Mariusz Babski
  Data dodania: 2010-09-30
  Ocena: 7/7
 • asial
  Pan mecenas to profesjonalista. Pomimo młodego wieku posiada ogromną wiedzę, którą umiejętnie wykorzystuje. Uczciwy! Szczerze polecam. Joanna Leszczyńska
  Data dodania: 2010-08-26
  Ocena: 7/7
 • lukaszm
  Pan Mecenas w pełni angażuję się w sprawę, posiada bardzo szeroką wiedzę, którą skutecznie wykorzystuje. Polecam!
  Data dodania: 2010-04-20
  Ocena: 7/7
 • musialka
  Szczerze polecam Pana Dariusza Lubińskiego. W trakcie prowadzonej przez Niego sprawy wykazał się ogromną wiedzą i profesjonalizmem, a także cierpliwością w tłumaczeniu zawiłości prawnych laikowi. Anna Małkiewicz
  Data dodania: 2010-04-19
  Ocena: 7/7

 • Ponad dwa lata trwała walka z ZUS-em byłem oskarżony o wyłudzenie .Z polecenia trafiłem do Mecenasa Lubińskiego i to była trafna decyzja walka z urzędem wygrana (wyrok niewinny ).Polecam super podejście do klienta w 100% profesjonalizm .
  Data dodania: 2010-04-17
  Ocena: 7/7
Informujemy, że serwis 'SkutecznyAdwokat.pl' ma charakter poglądowy i informacyjny. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za komentarze, oceny użytkowników serwisu. Opinie dodane w serwisie są własnością ich autorów. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Znajdź i oceń

Wybierz kategorię

ADWOKAT
 
RADCA PRAWNY
NOTARIUSZ
 
KOMORNIK
DORADCY
 
RZECZNICY
 
opinie o adwokatach opinie o notariuszach oceń prawnika adwokaci notariusze radcy prawni komornicy
 
 • Polskie prawo blokuje rozwój firm

  Polskie prawo blokuje rozwój firm

  W Polsce biznes nadal napotyka na bariery, które ograniczają jego rozwój. W najgorszej sytuacji są małe firmy, które potrzebują odpowiednich środków na start. Bez zmian w prawie biurokracja w Polsce będzie negatywnie wpływać na całą gospodarkę.

 • Dobre przepisy antymobbingowe?

  Dobre przepisy antymobbingowe?

   Wprowadzone w Polsce przepisy mające przeciwdziałać mobbingowi w pracy są dobre i nie ma potrzeby ich zmieniać – ocenia resort pracy i zapowiada promowanie dobrych praktyk wśród pracodawców. 

 • Zaostrzą przepisy o monitorowaniu sieci?

  Zaostrzą przepisy o monitorowaniu sieci?

  Utrzymująca się napięta sytuacja międzynarodowa może doprowadzić do zaostrzenia przepisów dotyczących śledzenia aktywności internautów przez służby państwowe. 

 • 18 kwietnia Dniem Bezpłatnych Porad Prawnych

  18 kwietnia Dniem Bezpłatnych Porad Prawnych

  IX Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich odbędzie się 18 kwietnia br. i obejmie swym zasięgiem całą Polskę.

 • Przestępstwa karuzelowe

  Przestępstwa karuzelowe

  Skala wyłudzeń – dzięki wprowadzonym w ostatnim czasie rozwiązaniom – jest mniejsza niż w ubiegłym roku, jednak wciąż jest to poważny problem.

 • Czy zakaz konkurencji dopuszczalny jest przy umowie cywilnoprawnej?

  Czy zakaz konkurencji dopuszczalny jest przy umowie cywilnoprawnej?

  ZDANIEM PRAWNIKA: Magdalena Nawrocka z Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy: Chcąc zabezpieczyć swoje interesy firmy coraz częściej zawierają umowy o zakazie konkurencji. Zakaz konkurencji jest instytucją znaną na gruncie prawa pracy. W art. 1011 i 1012 kodeksu pracy przewidziano bowiem możliwość zawarcia umowy o zakazie konkurencji.


 • ZDANIEM PRAWNIKA

  Wypowiedzenie bezterminowej umowy świadczenia usług lub umowy współpracy

  Wypowiedzenie bezterminowej umowy świadczenia usług lub umowy współpracy

  Mateusz Dąbroś, autor bloga Umowny.pl , pisze: Praktycznie każdy przedsiębiorca przynajmniej raz spotkał się z umową o świadczenie usług, która została zawarta na czas nieokreślony. Prowadzący działalność handlową często są także stroną tzw. umów o stałej współpracy, które w wielu przypadkach są zawierane na czas nieokreślony. Czy to oznacza, że przedsiębiorca jest „niewolnikiem” takiej umowy do czasu, aż druga strona zgodzi się na zwolnienie go ze zobowiązania? Co należy zrobić w sytuacji, kiedy dany podmiot nie chce już być stroną zawartej umowy, a w jej treści nie przewidziano sposobu wypowiedzenia?

 • ZDANIEM PRAWNIKA

  Projekt budowlany – czy notariusz ma prawo badać jego treść i zgodność z przepisami prawa?

  Projekt budowlany – czy notariusz ma prawo badać jego treść i zgodność z przepisami prawa?

  Adw. Anna Wieczorek, autorka bloga deweloperski.com , pisze: Jeden z notariuszy, u którego miało dojść do zawarcia umowy deweloperskiej, odmówił dokonania tej czynności twierdząc, iż projekt budowlany jest niezgodny z przepisami rozporządzenia, które określa jego szczegółowy zakres i formę. Chodzi tutaj o rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r., poz. 462 z późn. zmianami). Czy notariusz rzeczywiście miał podstawę do odmowy dokonania czynności polegającej na sporządzeniu aktu notarialnego dokumentującego zawarcie przez strony umowy deweloperskiej z uwagi na fakt, iż w jego ocenie projekt budowlany jest niezgodny z prawem?

 • ZDANIEM PRAWNIKA

  Z intercyzą czy bez?

  Z intercyzą czy bez?

  Adw. Katarzyna Stabińska, autorka bloga "Spółki z górnej półki", pisze: Panuje przekonanie, że kiedy prowadzi się biznes, obowiązkowo trzeba podpisać intercyzę. Ten pogląd nadaje się do quizu „prawda czy mit?” A prawda jest taka, że wszystko zależy od tego, na jakim etapie związku podejmujemy decyzję, jaki jest charakter działalności i związane z nią ryzyko, jak duży jest nasz majątek. Dzisiaj krótko na temat tego, że wspólność majątkowa nie zawsze jest taka zła.

 • ZDANIEM PRAWNIKA

  Terroryzm w Tunezji – jakie prawa mają klienci biura podróży?

  Terroryzm w Tunezji – jakie prawa mają klienci biura podróży?

  Mateusz Dąbroś, autor bloga umowny.pl , pisze: W ostatnim czasie w polskich mediach stale przewija się temat zamachów terrorystycznych w Tunezji, w którym to kraju zasłużony urlop spędza wiele polskich rodzin. Dyskusja koncentruje się także wokół tego, czy biuro podróży w sytuacji znacznego prawdopodobieństwa wystąpienia zamachów terrorystycznych może odwołać planowaną wycieczkę. Jakie mogą być w takiej sytuacji roszczenia klientów wobec biura? Czy turyści sami mogą zrezygnować z wycieczki uznając, że nie wyrażają woli na wyjazd do niebezpiecznego miejsca? W niniejszym artykule postaram się udzielić pokrótce odpowiedzi na wymienione pytania.

 • ZDANIEM PRAWNIKA

  Wykładnia niejednoznacznej treści umowy – jak to robić?

  Wykładnia niejednoznacznej treści umowy – jak to robić?

  Mateusz Dąbroś, autor bloga umowny.pl, pisze:  „(…) za każdym razem podejrzewam, że zgoda jest najgorszym ze złudzeń” – słowa argentyńskiego pisarza, Julio Cortázara, niezwykle celnie oddają to, co często zdarza się przy interpretacji postanowień umowy handlowej. Praktyka wielokrotnie potwierdza, że na etapie zawierania umowy stronom może się tylko wydawać, iż rozumieją dokładnie tak samo wszystkie jej postanowienia. Ten złudny stan zazwyczaj trwa do chwili powstania sporu co do wykładni postanowień umownych, który często kończy się w sądzie.

 • Zdaniem Prawnika

  Kiedy zamawiający może ponownie wezwać wykonawcę do złożenia wyjaśnień?

  Kiedy zamawiający może ponownie wezwać wykonawcę do złożenia wyjaśnień?

  Justyna Kyć z Kancelarii  Ślązak Zapór i Wspólnicy:  Wystosowując do wykonawcy wezwanie przed wyborem najkorzystniejszej oferty należy pamiętać o tym, że do składania wyjaśnień (zarówno w trybie art. 87 ust. 1 p.z.p., jak i art. 26 ust. 1 p.z.p.) zamawiający może wzywać wielokrotnie, natomiast do uzupełnienia dokumentów (w trybie art. 26 ust. 3 p.z.p.) tylko raz. Dla niektórych zamawiających zaskoczeniem jest to, że o wyjaśnienie treści oferty mogą zwracać się do wykonawców tyle razy, ile uznają za konieczne.

 • Zdaniem Prawnika

  Niedobrana para – czyli o problemie reprezentacji łącznej jednego prokurenta
  z członkiem zarządu.

  Niedobrana para – czyli o problemie reprezentacji łącznej jednego prokurenta <br>z członkiem zarządu.

  Adw. Katarzyna Stabińska:  30 stycznia Sąd Najwyższy wydał uchwałę, w której stwierdził, że niedopuszczalny jest wpis do rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym jednego prokurenta z zastrzeżeniem, że może on działać tylko łącznie z członkiem zarządu. Jakie konsekwencje rodzi to orzeczenie i co w praktyce oznacza to dla zarządów firm?

 • Zdaniem Prawnika

  Czy zamawiający musi dokonać odbioru dzieła, które ma wady?

  Czy zamawiający musi dokonać odbioru dzieła, które ma wady?

  Mateusz Dąbroś z Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy:  Przyjmijmy, że wykonawca dzieła wykonał je wadliwie – urządzenie ma wady fizyczne, które zostały dostrzeżone przez zamawiającego jeszcze przed odbiorem dzieła. Wykonawca jednak domaga się od zamawiającego, aby dzieło odebrał. Co w takiej sytuacji powinien zrobić zamawiający? Czy może odmówić odbioru dzieła? Czy też powinien je odebrać, a następnie dochodzić od wykonawcy roszczeń z tytułu rękojmi za wady? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od konkretnej sytuacji i charakteru wady.

Przegląd mediów
Przegląd mediów
Przegląd mediów
Dodaj adwokata

Najciekawsze Opinie


11

Artykuły Specjalne


Wybrane z forum
All rights reserved 2012 SkutecznyAdwokat.pl